Piirkonnast üldiselt

UUS kaart lennujaamadCosta Blanca asub Hispaania idarannikul Vahemere ääres. Costa Blanca kliima on aastaringselt väga hea, kuna Vahemeri hoiab ära liiga suured ja järsud temperatuurimuutused.

Suvel on päikest praktiliselt kogu aeg, sademed on väga haruldased. Sademeid esineb talvekuudel ja varakevadel, kuid selles piirkonnas on sademeid alati mõõdukalt. Kogu talve valitseb mahe kliima, kus päevased temperatuurid langevad harva alla +15 kraadi.

Rannahooaeg kestab aprillist septembrini, kuigi veetemperatuurid on tavaliselt ka veel novembris üle +20 kraadi. Vahemeri jahtub aeglaselt hoides niiviisi kogu rannikuala kliima mõnusalt mahedana.

Loodus

UUS kaart DeniaCosta Blanca põhjaosa maastik on kena ja mägine, mäed ulatuvad sageli otse mereni. Seda piirkonda katab suures osas roheline vahemereline taimestik.

Deniast põhja poole kuni Valenciani on piirkond täis apelsini- ja sidruniistandusi, sest antud piirkonna kliima soosib tsitrusviljade kasvatamist.

Benidormist lõunasse Alicante suunas muutub ümbrus tasasemaks ja taimestiku osakaal väheneb. Alicantest lõunasse kaugenevad mäed rannikust ja rannikupiirkond muutub siledamaks.

Costa Blancal on keskeltläbi 320 päikeselist päeva aastas.

Costa Blanca põhjapoolses osas asuv Denia linn paikneb täpselt Alicante ja Valencia lennujaamade vahel mõlemast veidi vähem kui 100 km kaugusel. Denial on tihe laevaühendus Ibiza ja Mallorcaga. Ibiza jääb Deniast umbes 100 km kaugusele ja on seetõttu väga populaarseks sihtkohaks paljudele Denia sadamas seisvatele purjekatele ja kaatritele. Piirkonda läbib Vahemereäärne kiirtee A7/AP7, mistõttu autoga sõites tunduvad vahemaad väga lühikesed. Isegi Barcelonasse jõudmiseks kulub Deniast tavaliselt vaid 4 – 4,5 tundi.

Denia on linn, kus kõrghoonestus puudub ja seetõttu ei ole piirkond isegi suvel väga ülerahvastatud. Linn paikneb osaliselt 750m kõrge Montgó mäe jalamil. Sealt avanevad maalilised vaated merele ja kesklinnale. Populaarse kalasadamana on värske kala alati saadaval ja seda on võimalik nautida linna paljudes kalarestoranides.

Denia on kuulus ka oma rohkete butiikide poolest, kuhu sõidetakse ostureisile isegi Alicantest ja Valenciast. Otse linna südames mäetipul asub kindlus, kus on avatud erinevad muuseumid, ja mille vaateplatvormidelt avanevad suurepärased vaated kogu ümbruskonnale.

Vaatamata rahuliku kuurortlinna mainele on Denia samas tuntud oma arvukate pidustuste (fiestade) poolest. Suvel toimub kesklinnas pidevalt erinevaid üritusi. Tuntumateks on ilmselt nädala jooksul iga päev toimuv härjajooks, Bous a la Mar mis, viiakse läbi otse linna peatänaval Calle de Marques de Campol. Samal ajal toimub sadamasse ülesseatud areenil veretu härjavõitlus, kus inimesed püüavad meelitada härga vette hüppama. Üritused on kõigile tasuta ja kõik kes julgevad võivad ka osa võtta.

Denia hästihooldatud liivarannad saavad alguse otse linna keskelt ja paiknevad kuni 14 km pikkuselt linnast põhjapoole. Linna lõunapoolses osas, kus mägi laskub otse merre, on piirkonna parimad sukeldumiskohad. Palju turiste sõidabki Deniasse just siinsete suurepäraste sukeldumisvõimaluste pärast. Denia ümbrus on valitud Maailma Tervisekaitse Organisatsiooni (WHO – World Health Organisation) poolt elamiseks sobiva kliima poolest kolmandale kohale maailmas.

BOUS A LA MAR ehk Härg Vette:

Calpe asub Denia ja Benidormi vahel ja on tunud kuurortlinn. Linna iseloomulikuks tunnuseks on kõrge järsu seinaga kalju, mis langeb merre otse linna südames. Rand on ilus ja hästi hooldatud. Linnas asub ka jahisadam paljude jahtide ja kaatritega.

Kuurortlinn Benidorm on tuntud oma pilvelõhkujate ja ööelust kihavate rannabulvarite poolest. Kui omale teist kodu soetavad eurooplased eelistavad pigem rahulikku ümbrust ja vaiksemat väikelinna miljööd, siis osa turiste saabub suvel Benidormi just tormilist ööelu veetma.

Benidormi lähedal paiknevad ka tuntud vee-, lõbustus- ja teemapargid Aqualandia, Mundomar ja Terra Mitica. Benidormi kuulsad rannad Levante ja Poniante on suvel nii rahvarohked, et raske on isegi ringi liikuda lamamiskoha leidmisest rääkimata.

Alicante paikneb Valencia ja Murcia vahel ca. 80 km kaugusel Deniast. Lähimad linnad on lõuna pool Elche ja põhja pool Benidorm. Alicantes elab püsiasukatena ca 300 000 inimest. Alicantest lõunas, linnast väljas asub Alicante rahvusvaheline lennujaam. See on üks tihedama liiklusega lennujaamu Hispaanias, omades otseühendust paljude teiste Euroopa suurimate lennujaamadega.

Alicantes leidub palju vaatamisväärsusi. Linnas on palju kirikuid, monumente jne. Kesklinna lähedal mäetipul asub kindlus nimega Castillo de Santa Barbara. See on üks suuremaid keskaegseid kindlusi Euroopas.

Alicante on ka tuntud sadamalinn ja tähtis transiidikeskus. Linna südames paikneb suur jahisadam, kus on koha leidnud palju luksuslikke jahte ja kaatreid.

Kesklinnas asub ka kuulus jalakäiate promenaad, mis on ümbritsetud paljude kohvikute ja restoranidega.

Torrevieja on kuurortlinn Costa Blanca lõunaosas. Torrevieja ümbrus on ammustest aegadest tuntud soolatootmise piirkond. Mereäärsele tasase reljeefiga maapinnale on rajatud hulgaliselt basseine, kus toimubki soola tootmine.

Torrevieja keskus on suvel turistide poolt üpris ülerahvastatud ja liiklus on suhteliselt tihe. Põhjuseks on ilmselt see, et piirkonnas ehitatakse palju, linn laieneb igas suunas. Torrevieja rannapiirkond on hästi hooldatud ja rannabulvaritel on mõnus ringi jalutada.

Elamud on suures osas koondunud niinimetatud elamukompleksidesse (urbanizacion).